Життя за рахунок банків


Життя за рахунок банків

05.03.12

Торішнє зростання ринку страхування життя на 30% - наслідок відновлення банківського кредитування. Роздрібне кредитування забезпечить зростання лайфового ринку і в цьому році, хоча перспективи добровільного довгострокового страхування життя, і в особливості продажу в корпоративному сегменті, вельми туманні.

За даними Ліги страхових організацій (ЛСОУ), в минулому році компанії зі страхування життя наростили свої премії на 30% - до 1,3 млрд. грн. Концентрація ринку залишилася дуже високою - 10 з 65 компаній роблять практично 90% ринку. Переважна більшість цих компаній - з іноземним капіталом (всього таких 28).

матеріали в тему: 01.02.13
Дослідження: основні ризики для бізнесу в 2013 році
31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
04.02.13
Страхова компанія «АСКА» отримала дві нових ліцензії
04.02.13
"Провідна" відкрила офіс у Волинській області
04.02.13
Страхова компанія "Країна" в 2012 році збільшила обсяг страхових премій на 20%
Детальніше розглядаючи структуру премій лайфових СК в 2011 р., потрібно також звернути увагу на відсутність зростання популярності довгострокового страхування життя. За підрахунками ЛСОУ, на накопичувальне та пенсійне страхування у 2011 р. припало близько 65% від загального обсягу премій, у той час як ще в 2006 р. ця частка сягала 91%.

Головним драйвером ринку в минулому році стало банкострахування (на нього довелося 35% премій). Банкіри активізували роздрібне кредитування, яке завжди супроводжується страхуванням життя або майна позичальника. Хороші темпи зростання продажів показали саме ті компанії, які тісно співпрацюють з банками в частині продажу Credit Life продуктів.

«На мій погляд, ринок в 2011 р. виріс головним чином завдяки зростанню продажів через канал банкострахування і, в меншій мірі, завдяки зростанню продажів класичного страхування життя», - говорить заступник голови правління СК «Ренесанс Життя» Андрій Гончаров.

Судячи з усього, банківський канал продажів залишиться головною золотою жилою для лайфових СК і в 2012 р. При цьому, на думку заступника голови СК «ТАС» Ростислава Борисенко, співпраця з банками зміниться в якісну сторону. «Якщо раніше банки пропонували страхування життя, як правило, разом з кеш-кредитами або іпотекою, то вже зараз помітна тенденція використання банків як повноцінного каналу продажів, через який просуваються класичні програми страхування, як ризикові, так і накопичувальні», - відзначає експерт.

За словами директора операційного управління СК «PZU Україна Страхування життя» Марини Наумової, в поточному році банкострахування і певне зростання продажів в сегменті фізосіб можуть забезпечити 10-15%-ве зростання ринку. У минулому році фізособи на тлі улучшающейся економічної ситуації більш активно інвестували в страхування життя. «У нашій компанії середній річний платіж за індивідуальними накопичувальним договорам страхування в 2011 р. виріс на 20% і склав понад 4 тис. грн.», - Зазначає пані Наумова. Погоджується з колегою член правління СК Fidem Life Світлана Кандиба. "Ринок страхування життя в розрізі банкострахування і рітейлу був недооцінений, і зараз обставини складаються таким чином, що він може продемонструвати своє зростання і привабливість», - стверджує вона.

Втім, в активізацію фізосіб на ринку страхування життя вірять далеко не всі експерти. «Накладення наслідків глобальної фінансової кризи, нестабільності, інфляційних очікувань, характерних для періодів проведення виборів, поява нових фінансових інструментів (держоблігації для громадян, різні інструменти фондового ринку.) Не сприяють укладенню нових страхових договорів серед фізосіб», - ділиться думками заступник директора з розвитку страхування СК «Іллічівська» Василь Сахацький.

Абсолютно солідарні страховики в одному: ніяких передумов для зростання немає в ринку корпоративного страхування життя. Виною тому чергові законодавчі зміни. «Договори страхування життя, за якими компанії формували для своїх співробітників накопичення і надавали страховий захист життя, здоров'я і працездатності стали підпадати під дію єдиного соціального внеску. Це робить економічно невигідним подібні програми на підприємствах », - розповідає заступник голови правління СК« Оранта-Життя »Рустам Галієв.

Цими «приємними» нововведеннями справа не обмежується. «Зі зміною податкового законодавства, що забороняє страхувальникам-підприємствам бути вигодонабувачами, припинений зростання довгострокового корпоративного страхування, націленого не стільки на соціальний захист працівників, скільки на білу оптимізацію», - доповнює колегу Василь Сахацький. У результаті, як зазначає Марія Наумова, якщо на початку 2011 р. корпоративний сектор займав 20% від загального збору страхових премій в лайфовому сегменті, то до середини 2011 р. вже 14%, а до початку 2012 р. - і зовсім 10%.

Тим не менш, як вважають експерти, корпоративний «ступор» все ж не зупинить загальне зростання ринку. «Збільшення обсягів страхових платежів буде не таким значним, як це було в попередньому році. Зростання в цьому році може скласти 10-15% », - говорить президент ЛСОУ Наталія Гудима. Подальший розвиток ринку, на її думку, багато в чому буде залежати від оперативності проведення пенсійної реформи та участі СК у другому рівні пенсійної системи, а також запуску продуктів unit-linked (продукти довгострокового страхування життя з інвестиційної складової) у разі ухвалення нової редакції закону «Про страхування ».

Втім, якщо не враховувати банкострахування, то досягнення ринку в цьому році будуть значно скромніші. «Без урахування страхування життя в споживчому кредитуванні можна очікувати 7-8%-ве зростання. Він буде забезпечений зростанням інтересу до пенсійними програмами страхування життя та індексації діючих договорів », - міркує Рустам Галієв.

Зростати ринок буде вибірково. В основному за рахунок першої десятки гравців. «Ринок страхування життя буде продовжувати консолідуватися, і більше 80% від загального обсягу премій будуть як і раніше сконцентровані в топ-10 компаній», - вважає Світлана Кандиба. На її думку, концентрація ринку в топ-10 буде забезпечуватися за рахунок впізнаваності брендів цих компаній, великого портфеля лояльних клієнтів, а також зручних IT-рішень і більш диверсифікованою лінійки продуктів. «Все так же основний вал платежів по страхуванню життя будуть давати два-чотири оператори, в цілому і кількість СК, що працюють на ринку, не зміниться», - підтверджує Наталія Гудима.


Олег Сорочан: Економічні вісті

19 апреля 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Страховые бланки осаго купить (341)
 • Полис осаго купить бланк с печатью (173)
 • Внебюджетный фонд обязательного медицинского страхования (165)
 • Бланк страхового полиса осаго с печатью (154)
 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (103)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (102)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее