Страховка на старість - досвід Росії


Страховка на старість - досвід Росії

22.10.12

Страхові компанії звуть поучаствовать у корпоративному пенсійному забезпеченні. У реформуванні нинішніх дострокових пенсій для працівників шкідливих виробництв зможуть взяти участь страхові компанії. Можливо, страховиків підключать і до накопичувального компоненту - при добровільному індивідуальному страхуванні громадян.

Про це йшлося на засіданні комітету Всеросійського союзу страховиків (ВСС) по страхуванню життя. У ньому взяли участь голова Пенсійного фонду РФ Антон Дроздов і замміністра праці і соцзахисту Андрій Пудов - зараз обидва чиновники майже в щоденному режимі "обкатують" проект стратегії розвитку пенсійної системи на різних громадських майданчиках.

матеріали в тему: 04.02.13
Верховний суд Росії продовжив страхової терор
28.01.13
У Росії Ощадбанк примусили повернути позичальників страхових комісію
28.01.13
Чи доживе земельний мораторій до 2016 року?
28.01.13
Президент Росії підтримав створення мегарегулятора на базі центробанку
25.01.13
У Росії восторжествувала страхова справедливість
Нагадаємо, у пропонованій авторами реформі трирівневої пенсійної моделі держава забезпечує лише базову частину - це 40% від втраченого заробітку. Ще 25-30% в доходах пенсіонера повинні складати корпоративні виплати та індивідуальні накопичення. До участі в цих двох "поверхах" запрошують взяти участь не тільки НПФ (які вже "в темі"), але також страхові компанії та банки. Це не випадково: у багатьох країнах страховики нарівні з пенсійними фондами беруть участь у різних пенсійних схемах. У нас, за словами президента ВСС Андрія Кигим, активно розвивається страхування життя і втрати здоров'я, що по суті своїй дуже близько до пенсійного страхування.

На думку Андрія Пудова, досвід страхових компаній може виявитися цінним при формуванні "багатофакторної оцінки шкоди життю та здоров'ю працівників шкідливих виробництв". Таке вміння виявиться дуже затребуваним, якщо дійсно страховиків підключать до формування та виплаті дострокових пенсій у працівників шкідливих виробництв.

Пільгові пенсії пропонується зробити корпоративними. Тобто підприємства будуть виплачувати за своїх працівників додаткові пенсійні внески - за кожне "шкідливий" місце, за результатами атестації. При цьому великі компанії самі зможуть вирішувати, з якими фінансовими структурами їм співпрацювати. "Фінансові інститути повинні конкурувати один з одним, - пояснила" Російській газеті "радник голови Пенсійного фонду РФ Маргарита Нагога. - Крім того, збільшення числа учасників пенсійного страхування призведе і до розширення" лінійки "пенсійних продуктів, зробить корпоративні пенсійні схеми більш гнучкими. До Наприклад, це може бути страхування за фактом втрати працездатності через профзахворювання, а не тільки за віком. В ньому може брати участь не тільки роботодавець, але й сам працівник. Такі виплати можна зробити терміновими і т.д. "

Для розробки можливих моделей корпоративного пенсійного страхування в робочу групу, створену при Мінпраці, запрошені представники фінансового ринку, а також представники роботодавців, повідомив Андрій Пудов. А Андрій Кигим, в свою чергу, повідомив, що у страховиків напрацьований серйозний досвід проведення актуарних розрахунків (це прогнозні викладки, які робляться на багато років вперед) при страхуванні життя і втрати працездатності через нещасні випадки. На його думку, модель виплати дострокових пенсій може спочатку будуватися на аналогічних страхових принципах. Союз страховиків готовий представити актуарні розрахунки, які забезпечили б стійкість і безпеку обговорюваної моделі.

Крім корпоративного рівня, страховиків можуть підключити і до накопичувального компоненту пенсійної системи - тобто майбутні пенсіонери зможуть формувати свої індивідуальні накопичення не тільки за допомогою НПФ і керуючих компаній, як зараз, але й звернутися в страхову компанію або банк.

До речі, попередній варіант законопроекту про корпоративні пенсії мінпраці вже підготував. Андрій Пудов пообіцяв направити його для ознайомлення та обговорення і страховикам, і іншим представникам фінансового ринку. Розробники припускають, що довести документ до розуму можна протягом року-двох. Старт нової моделі корпоративного пенсійного забезпечення може відбутися 1 січня 2015 року.


: Российская газета

19 апреля 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Страховые бланки осаго купить (341)
 • Полис осаго купить бланк с печатью (173)
 • Внебюджетный фонд обязательного медицинского страхования (165)
 • Бланк страхового полиса осаго с печатью (154)
 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (103)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (102)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее