Страховий агент - важливий гравець на ринку страхування


Страховий агент - важливий гравець на ринку страхування

15.12.08

Страхові агенти - це давно відоме словосполучення за кордоном, але поки ще не занадто відоме у нас на Україні. Хто такі страхові брокери і агенти і як їх діяльність впливає на ринок страхування - розповість кореспондент Трістар.

Страхові агенти - це люди або компанії, які не страхують самі, а перепродують страхові послуги відомих СК за агентську винагороду. На сьогоднішній день, на ринку є до 20 компаній, які здійснюють таку діяльність. А також існує величезна кількість страхових матеріали в тему: 31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
25.01.13
Служба асистансу: об'єднання найбільших
30.01.13
Страхування пасажирів - українські реалії
01.02.13
Дослідження: основні ризики для бізнесу в 2013 році
04.02.13
Олександр Філонюк представив страховий ринок на засіданні Ради підприємців при Кабміні
компаній, які здійснюють безпосередньо страхову діяльність.

Нормальна ситуація для ринку страхових послуг - це не велика кількість страхових компанія, а величезна кількість їх страхових брокерів і агентів, які в свою чергу формують розвинену страхову мережу розповсюдження полісів. На Заході дуже популярні такі схеми страхування, тому що там клієнтові пропонується повний сервіс, аж до ведення клієнта від самого початку укладення договору страхування і до кінця, включаючи виплати в разі настання страхової події.

Так, на сьогоднішній день, Україна увійшла в стадію ефективного поширення страхових продуктів через мережу страхових брокерів і агентів, а також розповсюдження продуктів за допомогою мережевого маркетингу.

Дійсно - страховий поліс, не псується товар, для нього не потрібні склади, транспортування та інше. Також, з чітко визначеними умовами фіксованих винагород - агент бачить стоїть попереду себе мету, до якої він прагне. Досвід поширення страхових продуктів, за допомогою мережевого маркетингу Україна успішно переймає у сусідніх держав. Таким державою є, наприклад, Польща. Однак ми спостерігаємо в корені протилежну ситуацію на польському ринку страхування - там СК небагато, зате агентська мережа вражає своїм розміром. І це не кажучи про американський страховому ринку, де агентська мережа поставлена на національний рівень, має державну підтримку. На Заході також поширені страхові супермаркети, які функціонують за принципом справжніх продуктових, за винятком того, що в них реалізуються страхові послуги і пакети послуг. Простіше кажучи, можливостей для розвитку в Україні цього бізнес-напрямку безліч.

Але, тим не менш, на сьогоднішній день в Україні не кожен знає, як відрізнити страхового агента від страхового брокера. Але ж між ними є кілька принципових відмінностей.

Відмінності страхового брокера від страхового агента

Страховий агент

Страховий брокер

мета агента - продати страховий поліс своєї страхової компанії

мета брокерської компанії - запропонувати вигідний Вам страховий поліс та представляти Ваші інтереси в протягом терміну його дії

апелює інформацією, яка вигідна нанявшей його страхової компанії

надає Вам об'єктивну інформацію про страхові компанії

гарантує укладення договору тільки зі своєю компанією

гарантує Вам укладення договору з надійною страховою компанією

не пропонує скорочення витрат клієнта при сплаті страхових внесків

скорочує Ваші витрати
при сплаті страхових внесків

Різниця між страховими брокерами та агентами така, що в першому випадку це компанія, яка підбирає необхідний пакет для клієнта, в той час як агенти продають виключно страховки від декількох компаній, отримуючи від них винагороду. Агенти працюють від певних компаній, а брокери виступають страховими супермаркетами для обслуговування клієнтів в комплексі. І якщо страховий агент просто укладає договір з СК, то для ведення діяльності страхового брокера необхідний значний пакет документів і ліцензій.

Кінцевий споживач не повинен задаватися питанням або мати труднощі в процесі страхування. Страхові послуги повинні надаватися на конкурсній основі і цей процес повинен бути підданий самовдосконалення день за днем. Саме над цим і працюють страхові брокери і агенти на українському ринку.

На сьогоднішній день в Україні, на жаль, ми спостерігаємо величезну кількість страхових компаній, які надають страхові послуги. У цьому «морі» пропозицій, пересічній людині впору загубитися, не кажучи вже про отримання конкретних відповідей на хвилюючі його питання.

Покласти край дрібним страховим компаніям, залишивши на ринку тільки великі - покликання агентських мереж і страхових брокерів. Саме вони виступлять «новою мітлою», яка здійснить переділ ринку в бік конкурентоспроможних дилерських відносин. Кожна зі сторін буде займатися вузькоспрямованою діяльністю, замість розпорошення діяльності у всіх напрямках. Це допоможе істотно поліпшити якість обслуговування, рівень відгуку СК і т.д.

Страхування на сьогоднішній день, якщо не брати до уваги сформований криза, успішна галузь інвестування і бізнесу. У СК, агентів і брокерів спільна зацікавленість в успішному розвитку страхового ринку і поширення послуг.

Сьогодні мережеве поширення страхових полісів допомогою МЛМ здійснюють такі компанії: «ALICO AIG Life», «ГРАВЕ Україна», «Renaissance Life», «Страхові традиції», «Дженералі Гарант Страхування життя», «Юпітер» та інші.

Компанії, які здійснюють такі продажі - роблять серйозну ставку на свою агентську мережу. І в разі успіху - вони займуть ключові позиції в майбутньому на страховому ринку України. Це станеться через ключового значення поширення страхових послуг «до людей від людей». Одним із принципів успішності такого поширення за допомогою людей-агентів є «деякі люди повірять в холодну будівля страхової, зате з радістю повірять живому страховому агенту».

Агентська комісія у лайфовому страхуванні становить 10-15% від страхової винагороди, проте в деяких випадках (накопичувальне страхування життя) воно може досягати до 80% страхової премії, за певних умов (зазвичай у разі укладення договору і постійного ведення клієнта). Страхові агенти стверджують, що ціна поліса, купленого у них - буде в ту ж ціну, що й у СК, але це не завжди так. Можливість СК преміювати своїх агентів дає потужні передумови до формування абсолютно нового рівня страхового ринку, що в свою чергу сприятливо вплине на можливості пересічного громадянина, збільшить рівень якості обслуговування і дасть широкі можливості страховим брокерам заробити на продажу страхових послуг.


Андрій Петров: Страхування і кредитування на TRISTAR.com.ua

19 апреля 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Страховые бланки осаго купить (341)
 • Полис осаго купить бланк с печатью (173)
 • Внебюджетный фонд обязательного медицинского страхования (165)
 • Бланк страхового полиса осаго с печатью (154)
 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (103)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (102)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее