Що очікує ринок в 2013 році


Що очікує ринок в 2013 році

29.12.10

Голова правління СК "Брокбізнес" Вадим Загребной підсумував результати роботи українського страхового ринку і спрогнозував ситуацію на 2013 р.

- З якими загальними результатами наш страховий ринок може завершити 2010 р.?

- Обсяг падіння зборів страхових премій на українському страховому ринку за підсумками 2010 р. складе 15-20%. При цьому прогнозується збільшення валових страхових виплат на 10-15% по порівняння з минулим роком.

Хочеться підкреслити, що падіння в основному відбувається матеріали в тему: 04.02.13
Олександр Філонюк представив страховий ринок на засіданні Ради підприємців при Кабміні
01.02.13
Кількість договорів страхування автоКАСКО домогосподарствами в 2012р скоротилося в 2,5 рази - ЛСОУ
30.01.13
"Провідна" виплатила 159,4 тис. грн за договором КАСКО
30.01.13
У 2012 році АСК "ІНГО Україна" визнала тотально загиблими 108 автомобілів
31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
у невеликих компаній, які заточені під роботу з фізичними особами. У лідерів ринку спостерігається зростання фінансових показників, особливо це стосується роздрібного сегмента, який, приміром, у нашої компанії виріс на 32% в порівнянні з попереднім роком. Навіть якщо є негативні показники за зборами премій в окремих видах, часто вони пояснюються тим, що компанії проводять вибіркову політику страхування тих чи інших ризиків, ставлячи за основу не кількість зібраних премій, а їх якість. Для цього СК переформатують і гармонізують власний страховий портфель.

- За даними компаній, найбільш відчутний відтік клієнтів СК відбувався в минулому році. З чим тоді пов'язаний той факт, що в 2010 р. ринок продовжує падати навіть у порівнянні з «провальними» показниками 2009 року?

- Причина падіння ринку: нестабільна ситуація у світовій та вітчизняній економіках, а також політичні події в Україні, ступінь впливу яких на фінансові ринки країни знаходиться на значному рівні. Також, ще раз підкреслю, що однією з причин падіння - це затримка прийняття державного бюджету (нагадаю, що держбюджет ухвалили тільки в другому кварталі 2010р.) Та урізання або зовсім скасування статей витрат на страхування для держпідприємств. Вплинуло і те, що великі банкрутства страховиків на ринку відбулися в кінці 2009 р., тим самим спровокувавши негативні настрої у потенційних клієнтів СК.

- Які види страхування найбільше «просіли» в 2010 р.?

- За автострахування в цілому на ринку падіння продажів складає більше 20%. Майнове страхування, особливо корпоративний сектор, за нашими підрахунками, просяде на 15-20%. Продовжують падати всі ті види страхування, які тісно пов'язані з банківським кредитуванням: страхування від нещасного випадку, ризикове страхування життя, титульне страхування нерухомості, вже згадані автомобільне каско і страхування нерухомості. На жаль, активність банківського сектора, не дивлячись на спроби окремих банків відновити кредитні програми, знаходиться все ще на низькому рівні. За даними банківського регулятора на коррахунках банків зараз «висить» близько 30-40 млрд. грн. Це ті кошти, які банки могли б нехай на кредитування, проте з різних причин, фінустанови стримують свою кредитну активність. Та й фінансове становище домогосподарств часто не дозволяє вплутатися в дорогий кредит.

- Які види страхування можуть показати за підсумками року зростання?

- Стабільно попит зростає на поліси добровільного медичного страхування як з боку юросіб, так і фізосіб. Тому ми прогнозуємо зростання цього сегменту страхування на 25-30% за підсумками року. У цілому попит на добровільне медичне страхування в основному забезпечений юридичними особами. Більше 80% договорів на ДМС проводиться за рахунок коштів роботодавця. Незважаючи на економічні проблеми, роботодавці сьогодні розуміють, що в сучасних умовах необхідно мотивувати колектив і ключових співробітників, що представляють цінність для розвитку підприємства і бізнесу, а так само членів їх сім'ї. Але зростає зацікавленість в медичних страховках і з боку страхувальників-фізичних осіб.

Завдяки нововведенням у сегменті ОСАГО, ми також очікуємо приріст премій у розмірі 15-20%. Люди вже встигли оцінити по достоїнству даний вид страхування, його реальну користь, тому вони і далі будуть купувати «автоцивілку», тим більше, що страхові суму збільшені, а значить, збільшилася і можливість отримати більш широке страхове відшкодування.

- Ваш прогноз динаміки страхового ринку в 2013 році?

- Страхування тісно пов'язане зі станом світової економіки. На жаль, аналіз попередніх кризових періодів говорить про те, що вийти з глобальної економічної кризи за рік-два просто неможливо. На це потрібна більша кількість часу: за розрахунками економістів, від 5-8 років. Можливо, явні поліпшення на фінансовому ринку України та у страховому секторі, зокрема, відбудуться в 2013-2014 рр.. Але це не означає, що весь цей час страховий ринок буде продовжувати демонструвати падіння або стагнувати. Я впевнений в тому, що ринок буде рости за рахунок лідерів ринку (ТОР-30) на 15-20% в рік.

- Які види страхування стануть локомотивом ринку в 2013 році?

- Локомотивами будуть види з високою соціальною складовою: в першу чергу, «автоцивілка» і добровільне медстрахування. Решта залежить від того, як буде розвиватися реальний сектор економіки і від політичного «клімату» в країні. При цьому політичний вплив на страхову галузь може бути як негативним, так і позитивним, наприклад, створення державного монополіста на ринку агрострахування однозначно погано вплине на діяльність страховиків у цьому сегменті.

- Як може змінитися цінова політика страхових компаній у 2013 р.?

- У цілому на страховому ринку тарифи по каско, у порівнянні з минулим роком, збільшилися на 5-10%, у деяких компаніях можна спостерігати збільшення до 20%. Основна причина зростання тарифів - це все ті ж курсові коливання валют, збільшення вартості замінних деталей і т.д. Також компанії за допомогою тарифів адекватних ринковій дійсності коректують власні страхові портфелі. Особливо це актуально для компаній, у яких портфель по каско перевалює за 50% від усіх зібраних премій. У 2013 р. ціни на каско можуть піднятися ще на 5-10%, але зростання цін буде поступовим, в залежності від збитковості виду.

Зі зрозумілих причин СК не можуть не реагувати на підвищення цін на медикаменти та медичні послуги, що сталася під час кризи, що закономірно спричинило за собою підвищення цін на медичне обслуговування в цілому і на медичну страховку зокрема. За останній рік ціни на обслуговування в брендових клінік виросли в середньому на 15-25%, це стосується патронажу, виклику лікаря додому, консультацій вузькопрофільних фахівців, а також вартість вакцин. У 2010 році ціни були відносно стабільні, є навіть певна тенденція зниження цін через перегляд наповнення пакету страхування добровільного медстрахування. При стабільної економіко-політичної ситуації підстав для подальшого зростання цін немає.

У той же час є вірогідність того, що ДМС також подорожчає на 10-15% внаслідок зміни ціноутворення на медичні послуги в клініках. Можливість СК знизити вартість поліса добровільного медстрахування практично відсутня, оскільки в державних клініках належне медобслуговування, яке хочуть бачити клієнти, які купують страховку, розвинене слабо. З року в рік державні клініки як і раніше не мають належного бюджетування, тому комерційні клініки залишаються монополістами в цьому сегменті охорони здоров'я і диктують свої умови страховикам


: Maanimo.com

22 марта 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (689)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (635)
 • Добровольное медицинское страхование осуществляется за счет (513)
 • Медицинский полис для граждан Украины (443)
 • Страховой медицинский полис военнослужащих (438)
 • Если вовремя не поменял медицинский полис (415)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее