Посередники вирішили стати захисниками клієнтів


Посередники вирішили стати захисниками клієнтів

06.12.08

Через кризу половина з яких раніше процвітали фінмагазінов призупинили свою роботу. Українці від цього, схоже, виграють: залишилися на ринку комісіонери можуть взяти на себе роль «захисників» інтересів клієнтів. За окрему плату, зрозуміло.

Споживачі фінансових послуг останнім часом опинилися в зоні підвищеної уваги фінпосередника: ті активно «підгортають» громадян, обіцяючи не тільки дешеві кредити, казкові депозити або вигідні страховки. На «фінансових прилавках» з'явилися нові товари: туристичні поїздки, матеріали в тему: 24.01.13
"Мегабанк" планує видати за програмою "Фінансування енергозберігаючих проектів" 10 млн. доларів
18.01.13
У 2012 році сума міжнародних кредитів, залучених "Мегабанком", зросла на 20%
16.01.13
Чому банки почали пропонувати різні роздрібні програми?
14.01.13
Європейський банк в 2012 році інвестував в українську економіку 934 млн євро
16.01.13
Набу: відновіть банкам доступ до Держреєстру обтяжень в електронному вигляді
нотаріальні послуги, юридичні консультації. Ми з'ясовували, що принесе пересічним громадянам «вітер змін».

Аварія в супермаркеті

Фінансова звідниця ризикує опинитися на межі вимирання. Якщо навесні с. р. в країні процвітало близько 40 подібних закладів, то до кінця листопада половина супермаркетів призупинила або заморозила свою роботу. Причин тому кілька, і головна з них - різкий спад попиту на фінансові послуги і заморожування кредитних програм самими банками. «Через фінансову нестабільність падає довіра людей до банків, це позначається на роботі фінансових супермаркетів», - говорить Драшко Ачимович, президент компанії «ЕУЛАЙФ Груп». За оцінками опитаних представників банківського і страхового ринків, до початку кризи через фінпосередника збувалося не менше 10% автокредитів, 5% іпотечних позик, 5% ризикових страховок (в основному - КАСКО, «автоцивілка», страхування здоров'я), 40% - страхування життя.

Зараз же рівень кредитування через фінмагазіни прагне до нуля. Разом з позиками під укіс пішли продажі полісів автоКАСКО, страхування нерухомості та страхування життя банківських позичальників. Страховики урізують посередницькі комісійні або зовсім відмовляються від послуг третьої сторони. «Криза позначиться на результатах співпраці страховиків з посередниками, які вимагають додаткових витрат. А в період кризи всі компанії на ринку зводять свої витрати до мінімуму. У тому числі витрати на посередників », - розводить руками Вікторія тенціі, директор департаменту по роботі з фінансовими установами страхової компанії Allianz.

Падіння оборотів вже змусило що залишилися на ринку посередників підметушитися. В першу чергу вони почали приторговувати юридичними послугами. У переліку товарів супермаркетів з'явилися нотаріальні і навіть туристичні послуги. Одночасно компанії пустилися в чистої води консалтинг: вони збирають інформацію про наявність на ринку підходящої для клієнта послуги, проводять моніторинг поточних умов банків і страховиків. «Оперативне зведення» обійдеться клієнтам в суму близько 100 грн. Справжнім хітом може стати аварійне кредитування або брокеридж - адже отримати кредит безпосередньо зараз досить клопітно. «Брокеридж припускає оплату клієнтом винагороди компанії в розмірі до 5% від суми кредиту. При цьому посередник бере на себе підготовку необхідного пакету документів та супроводження самої угоди », - пояснює Валерій Суксін, директор компанії« Плюс Вибір ».

Найбільш цікавою для населення може стати послуга з відстоювання прав клієнтів перед банками і страховиками. Наприклад, допомога в одержанні виплати по АВТОКАСКО, в залежності від ситуації, обійдеться в 1-3% від страхового відшкодування. «Супермаркети надають клієнтам гарантії по« повному циклу обслуговування », беруть на себе вирішення непорозумінь між споживачем і партнерським фінустановою. Але така послуга - предмет окремого договору », - говорить Валерій Суксін.

Раніше подібна ввічливість була, скоріше, винятком із правил. В епоху споживчого буму, отримуючи стабільні комісійні від оптових продажів банківських та страхових продуктів, посередники не обтяжували себе боротьбою за права клієнтів - навіть за додаткову плату. Клієнт і так викладав за обслуговування 0,1-2% від вартості купленого в магазині фінансового блага. Від фінустанов посередники отримували премії в розмірі 0,5-2% від суми контракту. Договори з покупцями обставлялися вміло: всі негативні наслідки з продавців знімалися. Банк несподівано переглядав умови запозичення, в платі за кредитом спливали приховані відсотки, компенсація за страховкою виявлялася на порядок нижче обіцяної або взагалі не виплачувалася. Але доводити що-небудь було пізно.

Пастка для Попелюшки

У травні цього року вибирати кредит на довгоочікуваний автомобіль Toyota Corolla Анатолій, службовець київської виробничої компанії, вирішив через розкручені фінансові супермаркети. «Часу розбиратися в умовах різних банків у мене не було, і я звернувся в Фінмаркет. Обслуговуванням залишився задоволений - кредит оформили за кілька днів, та ще й допомогли страховку знайти », - так відгукується Анатолій про своїх весняних зустрічах з посередниками. Проблеми посипалися на покупця в середині липня, після несуттєвого ДТП.

«У авто був пошкоджений бампер, після чого постало питання про отримання страхового відшкодування. Заяву в страхову компанію на виплату написав одразу ж після аварії, всі довідки від ДАІ отримав за два тижні. Ні в серпні, ні у вересні грошей від СК я не побачив. На дзвінки відповідали одне й те ж: ваша машина в заставі, ми чекаємо дозволу банку на твір виплати », - зітхає автовласник.

Спробувавши пошукати правду через своїх весняних знайомих, він отримав ввічливу від воріт поворот: «Ми не несемо відповідальності за роботу банків. Чому ми повинні бути посередниками у ваші проблеми? ». Ситуацію підігріла валютна нестабільність: кредит брався за травневим курсом - 4,9 грн. за $ 1, - тоді як в кінці листопада долари доводилося купувати вже по 7 грн. Але Анатолій навіть не пробує добитися пом'якшення умов договору через знайомих фінансових консультантів. Переговори з банкірами доводиться вести один на один.

Працюючи за агентські комісійні, посередники прагнули швидше і дорожче продати продукт заради отримання своєї винагороди від банку або страховика. Якість подачі інформації залишалося сумнівним. «Залежно від ситуації посередник може або допомогти клієнту, або нашкодити і відбити у людини бажання страхуватися», - вторить колезі Юрій Радіонов, директор департаменту перестрахування страхової компанії «Оранта».

В даний час посередники намагаються подавати більш адекватну інформацію. Але, звертаючись до них, слід як і раніше бути насторожі. За словами Едуарда Багірова, голови правління Міжнародної Ліги захисту прав громадян України, які звертаються в фінансові магазини українці повинні розуміти, що за послугу вони купують. «Раз вже людина платить посереднику, то є сенс поцікавитися, які гарантії якості своєї рекомендації той може надати і на підставі яких повноважень продає фінансові послуги», - радить пан Багіров. Якщо комісіонер виявився простим агентом, що працює за дорученням, то його відповідальність перед клієнтом буде мінімальною. Якщо ж між брокером і фінансовою установою укладено договірні відносини, слід прояснити ступінь відповідальності продавця.

В ідеалі посередник повинен нести солідарну відповідальність разом з банком, кредитною спілкою, страховиком, інвестиційним фондом або туроператором за невиконання зобов'язань перед споживачем.

Як не попастися на вудку

 • Дізнатися, на яких підставах посередник продає послуги рекомендованого установи.
 • Укласти з посередником окремий договір.
 • Прописати в договорі умови та вартість купованої послуги, а також комісію посередника.
 • Включити в договір обов'язок посередника повернути клієнту комісію в разі незадовільної якості купленої послуги.
 • Рекомендації Міжнародної Ліги захисту прав громадян України

  ДУМКА
  Павло Крапівін, заступник голови правління банку «Контракт'»

  - Головним мінусом фінансових посередників досі є націленість виключно на продажу в збиток якості обслуговування. Як правило, співробітники фінансових супермаркетів недостатньо підковані у фінансових питаннях. Працюючи, по суті, продавцями, а не реальними консультантами, вони прагнуть продати не той продукт, який найбільш вигідний покупцеві, а той, за реалізацію якого вони отримають максимальну винагороду. Відповідно, розповідь і про продукт, і про його ціну, і про банк, який його надає, може бути дуже далеким від істини.

  ДУМКА
  Ольга Шинкаренко, перший заступник голови правління СК «НОВА»

  - Раніше фінансові супермаркети не давали споживачам ніяких гарантій по так званому повному циклу обслуговування. Виняток становили брокери, які працювали з юридичними особами. Вони супроводжували своїх клієнтів як при прийнятті рішень про покупку фінансової послуги, так і при врегулюванні збитку. Але поточна криза радикально змінив правила гри. Посередники зможуть вижити, лише супроводжуючи споживача і відстоюючи його інтереси перед партнерськими фінансовими компаніями. Крім того, можна очікувати переділу ринку фінпосередника в бік великих компаній і мережевих супермаркетів.

  Почім сьогодні послуги фінансового посередника

  Послуга

  Комісія посередника

  Отримання кредиту

  0,5-5%

  Вибір і відкриття депозиту

  0,3-1%

  Вибір поліса страхування

  0,5-2%

  Вибивання страхової виплати

  1-5%

  Консультація

  100 грн.

  Джерело: дослідження "ВД"

  Агентська послуга в динаміці

  До кризи

  Сьогодні

  Вибір посередників був ширший

  Кількість посередників скоротилося ввое

  Консультації надавалися безкоштовно

  Вартість консультацій-до 100 грн.

  Основні комісійні посередникам оплачували фінустанови

  Комісійні платять в основному клієнти

  Лінійка послуг включала банківські і страхові продукти

  Перелік послуг розширився (додалися продукти інвестфондів, туроператорів, юристів, нотаріусів)

  Ризик отримання клієнтом неповної / недостовірної інформації був високим

  Ризик значно знизився

  Посередники не несли відповідальність за якість своєї послуги

  Охочіше за додаткову плату відстоюють права клієнта перед фінансовими установами


  Маргарита Ормоцадзе Власть денег

  16 июня 2019 года

  Комментариев пока нет!
  Ваше имя *
  Ваш Email *

  Сумма цифр справа: код подтверждения

  Популярное:

 • Бланк страхового полиса осаго с печатью (1326)
 • Страховые бланки осаго купить (1296)
 • Полис осаго купить бланк с печатью (846)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (819)
 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (552)
 • Получить медицинский полис пенсионеру (477)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее