Посередники кочують з клієнтами


Посередники кочують з клієнтами

03.07.12

Ринок страхування життя зіткнувся з черговою проблемою. Після декількох хвиль, що сколихнули МЛМ-структури, страховики все частіше стали скаржитися на шахрайство з боку брокерів, що переводять клієнтів з однієї СК в іншу з метою отримання підвищеної комісії.

Лайфові страховики визнають, що останнім часом зіткнулися з масовим шахрайством з боку брокерських і агентських структур. Суть схеми проста - брокер або агент, припиняючи співпрацювати зі страховиком, відводить звідти своїх клієнтів в нову компанію. Страховик практично ніколи не може з'ясувати, звідки прийшов матеріали в тему: 01.02.13
Дослідження: основні ризики для бізнесу в 2013 році
31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
28.01.13
У Росії Ощадбанк примусили повернути позичальнику страхову комісію
04.02.13
Страхова компанія «АСКА» отримала дві нових ліцензії
04.02.13
"Провідна" відкрила офіс у Волинській області
клієнт, а сам клієнт, як правило, не вникає в подробиці своїх правовідносин з СК. Якщо ж у клієнта виникають побоювання, продавець повідомляє, що у компанії виникли труднощі і вона неблагонадійних, тому звідти треба йти.

У теорії, розриваючи накопичувальний договір страхування життя, клієнт отримує викупну суму. Вона являє собою його розмір накопичень за вирахуванням витрат компанії. Зазвичай розірвати договір протягом перших трьох років вкрай невигідно, тому що одна комісія продавця в перший рік дії поліса становить близько 70%, у другій - близько 20%, в наступні роки - менше. Таким чином, розриваючи договір накопичувального страхування в перші три роки його дії, клієнт зможе забрати суму в розмірі одного річного внеску.

Але горе-продавці, переманюючи клієнтів, забезпечують їм переклад усіх накопичень. «Відбувається це таким чином: брокер або агент приходить до страховика і говорить, що забезпечить йому великий обсяг премій, але вимагає комісію не 70% в перший рік, а 250%», - розповів один з керівників компанії зі страхування життя.

Потім частина цієї суми брокер виплачує клієнту і переводить його в іншу компанію. У наступні роки комісія агенту теж виявляється немаленькою, додає експерт.

Але вигідна така ситуація і деяким страховикам. Вести бізнес на відкритому ринку складно, залучати нових клієнтів не завжди виходить, а показувати акціонерам обсяги - необхідно. Ось і враховують страховики одного і того ж клієнта по кілька разів. В якості резервів за такими договорами приймаються неліквідні цінні папери. Акціонери рідко вникають у ситуацію з резервами, задовольняючись загальними темпами росту і положенням на ринку.

Але така квазіпіраміда працює до першого страхового випадку. Тоді-то і виявиться, що платити компанії нема чим, а клієнти залишилися ні з чим. «За минулий рік до нас звертається чотири страховика, пропонуючи купити їх страховий портфель. Але виявилося, що їх зобов'язання нічим не забезпечені, а купувати зобов'язання без резервів ніхто не стане », - зазначає Оксана Голеншина, голова правління" Української страхової групи «Життя».

Вона нагадує, що рішення про співпрацю з брокером приймає сам страховик, і необхідно розуміти, що жоден посередник не несе відповідальності за зобов'язаннями страховика перед клієнтом, якого він привів.

Ситуація з переведенням бізнесу пояснюється складністю і небажанням шукати клієнтів на відкритому ринку. Таким чином, для страховика також збільшується «ціна» кожного клієнта, і комісії агентам зростають з року в рік.

Про непрямих розмірах проблеми говорить статистика. За даними журналу Insurance Top, за 2011 р. за накопичувальним договорами страхування життя було залучено 628 млн. грн. У той же час розмір викупних сум склав близько 100 млн. грн. Більшість з них було переведено в іншу компанію. «Ми були змушені закрити два власних агентства через шахрайство. Переломити цю ситуацію зможе лише обов'язкове ліцензування агентів і брокерів на державному рівні », - зазначає Сергій Дорфман, комерційний директор з індивідуальних продажів СК« Фідем Лайф ».

Обов'язковість реєстрації посередників стане можлива лише після прийняття нової редакції закону «Про страхування», що відбудеться не раніше осені. Згідно обговорюваної редакції, продавці будуть поділені на пов'язаних агентів, що співпрацюють з однієї СК, і незалежних продавців.

Проводити реєстрацію та нести відповідальність за пов'язаних агентів буде СК, а незалежні брокери опиняться під контролем Нацкомфінуслуг. «Згодом регулятор розраховує, що буде створено об'єднання посередників, яке і візьме на себе функції регулювання цього бізнесу», - говорить Наталія Гудима, президент Ліги страхових організацій.

Від себе зазначимо, що навіть створення реєстру страхових посередників навряд чи вирішить цю проблему. Заслужив негативний імідж брокеру ніщо не завадить зареєструвати нову компанію і продовжити свій бізнес під новою вивіскою до тих пір, поки страховики будуть це фінансувати.


Регіна Дацюк: Економічні вісті

23 марта 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (699)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (653)
 • Добровольное медицинское страхование осуществляется за счет (516)
 • Страховой медицинский полис военнослужащих (451)
 • Медицинский полис для граждан Украины (446)
 • Если вовремя не поменял медицинский полис (423)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее