Можливі способи розвитку пенсійного накопичувального страхування в Україні


Можливі способи розвитку пенсійного накопичувального страхування в Україні

17.10.12

Розвивати пенсійне накопичувальне страхування можна двома шляхами.

Перший - через співпрацю з підприємствами.

Коли держава не гарантує фінансову підтримку, накопичувальне пенсійне страхування і страхування життя стають хорошою мотивацією персоналу.

матеріали в тему: 01.02.13
Дослідження: основні ризики для бізнесу в 2013 році
31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
28.01.13
У Росії Ощадбанк примусили повернути позичальнику страхову комісію
04.02.13
Страхова компанія «АСКА» отримала дві нових ліцензії
04.02.13
"Провідна" відкрила офіс у Волинській області
Інтерес роботодавців до цього виду страхування зростає, оскільки пенсійне страхування - хороша соціальна програма, особливо для тих співробітників, які не можуть розраховувати на великий розмір державної пенсії в майбутньому.

Для юридичних осіб страховики пропонують два основних види страхових договорів.

Перший включає в себе не тільки накопичення, але і страховий захист. Страхова сума зберігається при будь-якому з можливих непередбачених обставин (смерть, інвалідність): при настанні нещасного випадку застрахований (або вигодонабувач) одержить належні йому кошти. Другий передбачає виплату заощаджень тільки при дожитті клієнта до певного віку. Це так звана класична накопичувальна програма.

Роботодавець здійснює страхові платежі, а страховик, у свою чергу, за договором зобов'язується на внесені гроші заробити страхувальникові інвестиційний дохід. При виборі компанії керівники підприємств особливу увагу, як правило, звертають на найбільш значимий, на їхню думку, фактор - рівень інвестиційного доходу, який вона може забезпечити. До кризи, наприклад, середня його величина становила 14-17% у гривні.

Такий критерій відбору зрозумілий: 4% прибутку страховик зобов'язаний гарантувати клієнтові щорічно згідно з вимогами законодавства, а ось яку суму бонусного виграшу принесе розміщення страхових резервів, та ще в умовах падаючого ринку, цікавить будь-якого потенційного клієнта.

Другий шлях - створення власної агентської мережі та активну співпрацю зі страховими посередниками. Безумовно, працювати з приватними особами складніше: дуже важливо переконати людину, впевненого, що пенсією його повинна забезпечити держава, добровільно заздалегідь подбати про майбутню старість. Українці звикли жити тут і зараз.

На Заході населення вже давно навчилося самостійно накопичувати заощадження, а не чекати милості від влади, що міняють правила гри не один раз протягом трудової діяльності людини ».

На відміну від солідарної системи, яка діяла в СРСР і поки ще працює в незалежній Україні, в системі добровільного пенсійного накопичення клієнт може вибирати і компанію, з якою хоче працювати, і найбільш прийнятні для нього умови страхування: терміни оформлення пенсії, частоту і розмір внесків , припинення, продовження або передачу контракту при переході на іншу роботу. У нашій країні потрібно створювати і розвивати культуру особистих грошових накопичень. Наприклад, в Західній Європі вони відносяться до числа сімейних традицій, що передаються з покоління в покоління.

У формуванні фінансового майбутнього сім'ї беруть участь кілька поколінь: відразу при народженні дитини рідні набувають накопичувальний страховий поліс, з часом подорослішав «дитина» свідомо бере на себе відповідальність і купує ще один. Починати накопичувати треба чим раніше, тим краще. У Європі нікого не дивує, що молода людина думає про пенсію. Адже чим швидше він почне робити внески, тим більше грошей накопичить. До періоду виходу на пенсію рекомендується відкладати не менше 10% від доходу. У пострадянських країнах населення замислюється про пенсії в кращому випадку років у сорок.

А тепер чиста математика: є два клієнта (одному 25 років, іншому 45), бажаючі накопичити до 60 років певну (рівну) суму грошей. При цьому так звана фінансове навантаження, розмір внесків молодшого в 3-3,5 рази менше, ніж 45-річного. Очевидно, що відкладати щомісяця, наприклад, $ 100 набагато легше, ніж $ 300-350.


Наталія Базилевська: "ГРАВЕ УКРАЇНА Страхування життя"

26 марта 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (754)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (702)
 • Добровольное медицинское страхование осуществляется за счет (520)
 • Страховой медицинский полис военнослужащих (479)
 • Медицинский полис для граждан Украины (465)
 • Если вовремя не поменял медицинский полис (444)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее