Досвід Росії акуратніше зі страховими посередниками


Досвід Росії: акуратніше зі страховими посередниками!

19.11.10

Сьогодні діяльність страхових посередників - агентів, якими можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, не підпадає в приціл страхового нагляду. Найскладніше у справі боротьби зі страховими шахраями - це довести справу до суду, але тоді майже в 100% випадків шахраям виноситься обвинувальний вирок. Але нерідкі випадки, коли на стадії виконавчого провадження з'ясовується, що стягувати вже нема чого.

Уважні споживачі

За словами самих матеріали в тему: 01.02.13
Дослідження: основні ризики для бізнесу в 2013 році
31.01.13
10 найбільших страхових виплат в Україні за 2012
04.02.13
Верховний суд Росії продовжив страхової терор
30.01.13
Страхування пасажирів - українські реалії
28.01.13
У Росії Ощадбанк примусили повернути позичальників страхових комісію
страховиків, ніхто так чутливо і уважно не реагує на пропоновані нові страхові продукти та страхові умови, як шахраї - вони самі уважні споживачі, які ретельно, в тому числі із залученням юристів, оцінюють можливості для обману страхової компанії. «Аналіз проблемних фактів, пов'язаних зі страховим шахрайством, яких страховикам все ж не вдалося уникнути, служить основою для вироблення нових шляхів і методик, - говорить генеральний директор ВСАТ« Росія »Юрій Колесников. - Вони дозволяли б якщо не повністю звести нанівець імовірність повторення таких ситуацій надалі, то хоча б мінімізувати їх негативні наслідки. Нагляд вже почав перейматися питанням посилення вимог до страхових посередників, які отримують ліцензію на ведення діяльності, або в частині наявності банківських гарантій або депозиту в банках з належним рейтинговим рівнем, або в частині укладення договорів страхування відповідальності брокерів ».

Наведемо як приклад практику компанії. Загальна сума дебіторської заборгованості перед ВСАТ «Росія», за станом на кінець третього кварталу поточного року, становила 101 200 000 рублів. І до 50% загальної суми відноситься до проблемної. Страховик проводить робочі зустрічі з боржниками, складає графіки погашення заборгованості, в крайньому випадку звертається до суду. У першому півріччі поточного року за допомогою подібних методів компанії вдалося повернути лише 11,5 млн рублів дебіторської заборгованості.

Можна виділити два основні класи зловмисників: «стихійний» і «усвідомлений». Шахраї першої групи - це клієнти, які укладали договір страхування без мети вчинити протиправний вчинок. Однак під впливом будь-яких подій, які вимагають вкладення готівкових коштів, вирішують переступити межу закону. Друга група - це професійні шахраї. Як правило, вони використовують дві схеми: фальсифікація документів і заподіяння собі каліцтв з метою отримання виплат.

Відкритість - це надійність

В страхове законодавство готуються поправки, пов'язані з розкриттям інформації про кінцевих власників страховиків, страхових посередників, а також введенням акредитації або атестації посередників - юридичних осіб, яку будуть проводити професійні об'єднання.

«На наш погляд, інформацію про кінцевих власників необхідно розкривати, - відзначає керівник департаменту розвитку регіональної мережі Страхової групи« Уралсиб »Олексій Козлов. - Відкритість компанії - одна з ознак її надійності. Для ефективної боротьби з шахраями в першу чергу необхідно створити єдину базу даних виявлених страхових шахраїв, в тому числі і серед посередників ».

Сьогодні для виходу на страховий ринок посереднику практично не потрібен великий стартовий капітал. Але встановити фінансові вимоги щодо достатності капіталу агентів - юридичних осіб, на думку експерта, варто. Не позбавлений сенсу і перехід страховиків до роботи з агентами - юридичними особами на основі «депозитних договорів», за яким видача бланків суворої звітності посереднику буде здійснюватися тільки після перерахування страховику гарантійного внеску.

«Зусилля нашої компанії для захисту від шахраїв носять комплексний характер на всіх стадіях страхування, - коментує ситуацію директор департаменту правового забезпечення та безпеки СК« Allianz РОСНО Життя »Віктор Дубровін. - Вони полягають в більш ретельній оцінці осіб, які приймаються на страхування, постійній взаємодії з медичними та експертними установами. У цьому році робота з шахрайством стала одним з напрямків діяльності комітету з розвитку страхування життя Всеросійського союзу страховиків. До цієї роботи активно долучаються і члени Асоціації зі страхування життя ».

Довірчі відносини

Ще один спосіб, який допоміг би відновити довіру між страховиками, агентами та клієнтами, - введення реєстру незалежних страхових агентів і перехід галузі на саморегулювання. Однак для цього потрібно виробити єдині параметри та вести реєстр страхових агентів.

«Необхідність підвищення рівня кваліфікації агентів назріла вже досить давно, і вона очевидна, але монополізація процесу їх навчання та сертифікації в рамках запровадження реєстру - це не той шлях, який сприятиме розвитку страхового ринку, - вважає Юрій Колесников. - Якщо ж дана законодавча новела буде більшою мірою спрямована на систематизацію й формування певної ідеології страхового ринку, то вона буде більш перспективною з точки зору своєї ефективності ».

Криза отрезвляюще вплинув на ставлення страховиків до розвитку посередницького каналу продажів - як в частині взаємодії з агентами, так і в частині побудови партнерських відносин з брокерами та іншими страховими посередниками, змусивши підвищити ефективність ведення бізнесу. Це виразилося в більш системній роботі по оптимізації такого блоку витрат на такі продажі, як комісійну винагороду. Його ріст припинився, за рідкісними винятками.

v «Добровільне введення елементів саморегулювання відносин може стати серйозним кроком для переходу на якісно новий рівень роботи, - розповідає Олексій Козлов. - Ведення цього реєстру та сертифікацією страхових агентів могла б займатися незалежна професійна організація, що складається з представників страховиків і регулюючих органів, зокрема ФССН. Такий захід, на наш погляд, дозволила б знизити кількість випадків шахрайства на страховому ринку, а також підвищити ступінь довіри до галузі в цілому ».

На американському ринку існує два види агентів - вільні і пов'язані. Вільний агент ні від кого не залежить і фактично є самостійним страховим брокером, пов'язаний же агент - це агент, який за контрактом співпрацює з одного страховою компанією і отримує від неї досить серйозні преференції, такі, як ексклюзивне право роботи на певній території, рекламна підтримка і навчання. При цьому витрати на утримання свого офісу він несе самостійно зі свого комісійної винагороди. Після того як такої агент припиняє працювати зі страховою компанією, він протягом двох років не має права працювати з іншими страховиками.

«Цивілізованість ринку, в тому числі, визначається повагою учасників ринку до ділових стандартам страхової галузі - жоден страховик не візьме до себе даного агента на роботу, якщо зазначений у контракті термін ще не закінчився, - пояснює Юрій Колесников. - Введення формату вільних і зв'язаних страхових агентів - це те майбутнє, до якого ми повинні почати йти вже сьогодні ".


Андрєєва Е.: Страхування в Росії

22 марта 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (698)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (651)
 • Добровольное медицинское страхование осуществляется за счет (516)
 • Страховой медицинский полис военнослужащих (450)
 • Медицинский полис для граждан Украины (446)
 • Если вовремя не поменял медицинский полис (420)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее