Страховики підвищують ставки за КАСКО страхуючи себе від повального зростання ДТП


Страховики підвищують ставки за КАСКО, страхуючи себе від повального зростання ДТП

З початку 2012 року страхові поліси повного КАСКО (добровільна програма страхування автомобілів) подорожчали на 3-4 відсоткові пункти. У 2005-2006 рр.. КАСКО обходилося автовласникам у 4,5-5% ринкової вартості автомобіля. Тепер середня ціна страховки сягає 7-9%.

Страховики запевняють: зростання цін на поліси ніяк не позначилося на ринку КАСКО - продукт, як і раніше популярний. За оцінками СК Allianz Україна, в I півріччі-2012 страховики зібрали 77% усіх премій по КАСКО за 2006 рік ($ 297 млн проти $ 381 млн за 2006-й). При цьому за три роки частка премій по КАСКО в загальних зборах ризикового страхування зросла з 36% (у 2004-му) до 50% (в 2012 році). , - Вважає Артур Кравчук, начальник управління автотранспортного страхування СК.

Причина зростання вартості полісів та обсягів ринку - бум автокредитування і відповідно бурхливе зростання автомобільного ринку (на 45% в 2012-му). За оцінками експертів, з початку року банки видали на 45-50% більше автокредитів, ніж роком раніше. Разом з тим КАСКО залишається найменш прибутковим напрямом для страховиків: у деяких компаніях виплати за автостраховками сягають 70%. У Зокрема, через числа дорожньо-транспортних пригод та випадків шахрайства з боку страхувальників. У І півріччі кількість ДТП зросла на 34,9% в порівнянні з аналогічним показником минулого року - до 114,305 тис. При цьому, за словами начальника департаменту ДАІ МВС України Олексія Калинського, збільшилася кількість ДТП, винуватці яких залишили місце подій, не викликаючи ДАІ.

Чорний поліс

Практично всі українські страхові компанії продають поліси КАСКО (комплексне страхування автотранспортних ризиків, включає страховий захист автомобіля від аварій, викрадення, пожеж, протиправних дій третіх осіб, стихійних лих). Однак на Топ-10 українських компаній у сегменті автострахування припадає 70% усіх зібраних в Україні премій КАСКО. .

За даними СК, кожен другий випадок відшкодування за КАСКО - дорожньо-транспортна пригода. Однак страхувати виключно від ДТП компаніям невигідно - середня ринкова ціна полісів з мінімальним набором послуг не дозволяє працювати з високою рентабельністю. Щоб не працювати у збиток, страховка із середнім набором послуг має коштувати не нижче 5-6% від вартості автомобіля, повне КАСКО з нульовою франшизою - 8-8,5%, стверджують страховики. Для порівняння: тарифи КАСКО у московських СК не опускаються нижче 10-12%. Тому лідери ринку просувають повне КАСКО (захищає від більшості можливих ризиків). Такий поліс в українських СК коштує 6-9% від ціни автомобіля.

Мінімальна ціна договору КАСКО з обмеженим набором послуг або коштує 4-4,5% страхової суми. Демпінгові ціни пропонують страховики (зазвичай новачки ринку), намагаються відразу ж зайняти лідируючі позиції в сегменті. Втім, як показує російський досвід, низькі тарифи можуть свідчити і про побудову страховиком фінансової піраміди - зібравши вершки, СК іде з ринку або під різними приводами просто відмовляє всім клієнтам у виплатах.

Ціна старості

Приблизно 50% усіх полісів добровільного страхування припадає на автомобілі, придбані в кредит, - банки настійливо рекомендують клієнту застрахувати машину, оскільки в даному випадку транспортний засіб виступає заставним майном. Вартість поліса КАСКО для автомобілів, куплених в кредит, часто нижче середньоринкових ставок і становить не більше 5-7% вартості машини: багато страхових компаній співпрацюють із банками, надаючи знижки клієнтам фінустанов.
Приблизно такі ж тарифи (5-7%) діють на поліси для нових автомобілів. Багато автодилерів за прикладом банків співпрацюють зі страховими компаніями, тому покупцям машин з автосалонів страховики надають знижки (1,5-2% від вартості машини).

Страховки на старі автомобілі (до 5 років) коштують дорожче - 6-9%. Поліс для авто віком від 5 до 10 років - щонайменше 10%. Страховики зізнаються, що власники старих машин рідко купують страховки: вартість поліса досить висока, а страхові виплати мізерні (через амортизаційний чинник). , - Попереджає директор зі страхування СК Оксана Руденко. Машини старше 10 років страхові компанії і зовсім відмовляються страхувати.

На правах реклами: Ціни на автомобілі б.у в Москві і Підмосков'ї.

Романтики великої дороги

Міжнародна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers провела дослідження російського ринку автострахування. Згідно зі звітом PWC, близько 10% виплат з автострахування в Росії клієнти СК отримали необгрунтовано. За даними торгової асоціації Європейських страхових компаній, щорічно від шахрайства страховики ЄС втрачають щонайменше $ 9,9 млрд (близько 2% від суми страхових виплат). , - Вважають у СГ.
В арсеналі українських аферистів - інсценування крадіжки автомобіля, ДТП, завищення (в тому числі за допомогою агента СК і працівників СТО) вартості ремонту, подвійна компенсація страхового випадку (отримання відшкодування одночасно від двох СК), приховування інформації про раніше отримані пошкодження.

, - попереджає Андрій Засуха з ІНГО Україна.

Проблему подвійних відшкодувань може вирішити централізована база даних по ДТП, чинним і призупиненим договорами КАСКО. Страховики вважають, що такий інформаційний ресурс зменшить масштаби шахрайства в автострахуванні. Однак страховики не поспішають створювати таку базу: не хочуть ділитися з конкурентами інформацією про своїх клієнтів. Правда, з десяток СК уклали партнерські угоди, в рамках яких обмінюються інформацією про страхувальників.
Обманюють не тільки страхувальники, а й самі СК. Часто при настанні страхового випадку клієнтам відшкодовують менші суми, ніж передбачено в договорі, а можуть і зовсім необгрунтовано залишити потерпілого без відшкодування. Багато компаній відтягують виплати. У травні цього року вибухнув скандал навколо СГ. Компанія на кілька місяців затримувала компенсацію страхових подій (стандартний термін виплати страхового відшкодування по ринку - три-чотири тижні). У 2006 році в гонитві за розширенням клієнтської бази PZU Україна відверто демпінгувала - продаючи свої поліси через салони і банки, компанія встановила тариф в 4% від вартості автомобіля. Фахівці ще тоді попереджали, що рано чи пізно у компанії виникнуть проблеми з виплатами. Так воно і сталося.
На думку юристів, проблеми з відшкодуванням за КАСКО виникають також через неуважність клієнтів. Багато розраховують на високі компенсації, але при цьому не читають договору страхування, в яких є цілий перелік випадків, коли страховик має право відмовити клієнту у виплаті, часто з обтічним формулюванням. Наприклад, договір однієї страхової компанії передбачає відмову у виплаті, (!).

А деякі СК, навпаки, навмисно не прописують (не страхують) у договорах повного КАСКО, здавалося б, очевидні автомобільні ризики. .
Юристи також радять страхувальникам уважно вивчити запропоновану компанією схему компенсації страхового випадку. Наприклад, деякі СК практикують відшкодування частинами.
Андрій Макаров, проект-менеджер у великій українській компанії, потрапив в аварію, пошкодивши бампер машини. Клієнт надав страховикові довідку ДАІ з місця події, як це передбачають умови поліса. Однак СК зажадала розширену довідку. Співробітники ДАІ довідку видали через місяць після запиту клієнта СК. Однак страховики все одно відмовилися відшкодовувати збитки, пославшись на те, що термін подачі документів на відшкодування сплив.

Клієнти страхових компаній радять не купувати екзотичні страховки, начебто КАСКО по першому випадку>. Такий поліс придбав Іван Кухарчук, директор рекламного агентства. Спокусила вартість: на 2 процентних пункти нижче стандартного поліса (замість 6% вартості машини Кухарчук заплатив лише 4%). Кухарчук вважає, що в страховій компанії йому навмисно не розповіли про особливості такого поліса. СК на законних підставах відмовила рекламістові у відшкодуванні збитку по другому страховому випадку - у першому ДТП він пошкодив крило автомобіля.
Багато страховиків включають до переліку допустимих страхових випадків для України ризики, що істотно підвищує вартість полісу. Наприклад, одна з компаній обіцяє відшкодування шкоди, заподіяної автомобілю страхувальника під час торнадо. Екзотика здорожує повне КАСКО на 10%.

Клієнти СК резюмують: повне КАСКО варто купувати тільки в тому випадку, якщо водій любить екстремальну їзду. Андрій Макаров, зокрема, на своєму досвіді переконався, що водіям, що не порушують Правила дорожнього руху, достатньо придбати страховку ОСАЦВ. | Bin.com.ua

З початку 2012 року страхові поліси повного КАСКО (добровільна програма страхування автомобілів) подорожчали на 3-4 відсоткові пункти. У 2005-2006 рр.. КАСКО обходилося автовласникам у 4,5-5% ринкової вартості автомобіля. Тепер середня ціна страховки сягає 7-9%.

Страховики запевняють: зростання цін на поліси ніяк не позначилося на ринку КАСКО - продукт, як і раніше популярний. За оцінками СК Allianz Україна, в I півріччі-2012 страховики зібрали 77% усіх премій по КАСКО за 2006 рік ($ 297 млн проти $ 381 млн за 2006-й). При цьому за три роки частка премій по КАСКО в загальних зборах ризикового страхування зросла з 36% (у 2004-му) до 50% (в 2012 році). , - Вважає Артур Кравчук, начальник управління автотранспортного страхування СК.

Причина зростання вартості полісів та обсягів ринку - бум автокредитування і відповідно бурхливе зростання автомобільного ринку (на 45% в 2012-му). За оцінками експертів, з початку року банки видали на 45-50% більше автокредитів, ніж роком раніше. Разом з тим КАСКО залишається найменш прибутковим напрямом для страховиків: у деяких компаніях виплати за автостраховками сягають 70%. У Зокрема, через числа дорожньо-транспортних пригод та випадків шахрайства з боку страхувальників. У І півріччі кількість ДТП зросла на 34,9% в порівнянні з аналогічним показником минулого року - до 114,305 тис. При цьому, за словами начальника департаменту ДАІ МВС України Олексія Калинського, збільшилася кількість ДТП, винуватці яких залишили місце подій, не викликаючи ДАІ.

Чорний поліс

Практично всі українські страхові компанії продають поліси КАСКО (комплексне страхування автотранспортних ризиків, включає страховий захист автомобіля від аварій, викрадення, пожеж, протиправних дій третіх осіб, стихійних лих). Однак на Топ-10 українських компаній у сегменті автострахування припадає 70% усіх зібраних в Україні премій КАСКО. .

За даними СК, кожен другий випадок відшкодування за КАСКО - дорожньо-транспортна пригода. Однак страхувати виключно від ДТП компаніям невигідно - середня ринкова ціна полісів з мінімальним набором послуг не дозволяє працювати з високою рентабельністю. Щоб не працювати у збиток, страховка із середнім набором послуг має коштувати не нижче 5-6% від вартості автомобіля, повне КАСКО з нульовою франшизою - 8-8,5%, стверджують страховики. Для порівняння: тарифи КАСКО у московських СК не опускаються нижче 10-12%. Тому лідери ринку просувають повне КАСКО (захищає від більшості можливих ризиків). Такий поліс в українських СК коштує 6-9% від ціни автомобіля.

Мінімальна ціна договору КАСКО з обмеженим набором послуг або коштує 4-4,5% страхової суми. Демпінгові ціни пропонують страховики (зазвичай новачки ринку), намагаються відразу ж зайняти лідируючі позиції в сегменті. Втім, як показує російський досвід, низькі тарифи можуть свідчити і про побудову страховиком фінансової піраміди - зібравши вершки, СК іде з ринку або під різними приводами просто відмовляє всім клієнтам у виплатах.

Ціна старості

Приблизно 50% усіх полісів добровільного страхування припадає на автомобілі, придбані в кредит, - банки настійливо рекомендують клієнту застрахувати машину, оскільки в даному випадку транспортний засіб виступає заставним майном. Вартість поліса КАСКО для автомобілів, куплених в кредит, часто нижче середньоринкових ставок і становить не більше 5-7% вартості машини: багато страхових компаній співпрацюють із банками, надаючи знижки клієнтам фінустанов.
Приблизно такі ж тарифи (5-7%) діють на поліси для нових автомобілів. Багато автодилерів за прикладом банків співпрацюють зі страховими компаніями, тому покупцям машин з автосалонів страховики надають знижки (1,5-2% від вартості машини).

Страховки на старі автомобілі (до 5 років) коштують дорожче - 6-9%. Поліс для авто віком від 5 до 10 років - щонайменше 10%. Страховики зізнаються, що власники старих машин рідко купують страховки: вартість поліса досить висока, а страхові виплати мізерні (через амортизаційний чинник). , - Попереджає директор зі страхування СК Оксана Руденко. Машини старше 10 років страхові компанії і зовсім відмовляються страхувати.

На правах реклами: Ціни на автомобілі б.у в Москві і Підмосков'ї.

Романтики великої дороги

Міжнародна аудиторська компанія PricewaterhouseCoopers провела дослідження російського ринку автострахування. Згідно зі звітом PWC, близько 10% виплат з автострахування в Росії клієнти СК отримали необгрунтовано. За даними торгової асоціації Європейських страхових компаній, щорічно від шахрайства страховики ЄС втрачають щонайменше $ 9,9 млрд (близько 2% від суми страхових виплат). , - Вважають у СГ.
В арсеналі українських аферистів - інсценування крадіжки автомобіля, ДТП, завищення (в тому числі за допомогою агента СК і працівників СТО) вартості ремонту, подвійна компенсація страхового випадку (отримання відшкодування одночасно від двох СК), приховування інформації про раніше отримані пошкодження.

, - попереджає Андрій Засуха з ІНГО Україна.

Проблему подвійних відшкодувань може вирішити централізована база даних по ДТП, чинним і призупиненим договорами КАСКО. Страховики вважають, що такий інформаційний ресурс зменшить масштаби шахрайства в автострахуванні. Однак страховики не поспішають створювати таку базу: не хочуть ділитися з конкурентами інформацією про своїх клієнтів. Правда, з десяток СК уклали партнерські угоди, в рамках яких обмінюються інформацією про страхувальників.
Обманюють не тільки страхувальники, а й самі СК. Часто при настанні страхового випадку клієнтам відшкодовують менші суми, ніж передбачено в договорі, а можуть і зовсім необгрунтовано залишити потерпілого без відшкодування. Багато компаній відтягують виплати. У травні цього року вибухнув скандал навколо СГ. Компанія на кілька місяців затримувала компенсацію страхових подій (стандартний термін виплати страхового відшкодування по ринку - три-чотири тижні). У 2006 році в гонитві за розширенням клієнтської бази PZU Україна відверто демпінгувала - продаючи свої поліси через салони і банки, компанія встановила тариф в 4% від вартості автомобіля. Фахівці ще тоді попереджали, що рано чи пізно у компанії виникнуть проблеми з виплатами. Так воно і сталося.
На думку юристів, проблеми з відшкодуванням за КАСКО виникають також через неуважність клієнтів. Багато розраховують на високі компенсації, але при цьому не читають договору страхування, в яких є цілий перелік випадків, коли страховик має право відмовити клієнту у виплаті, часто з обтічним формулюванням. Наприклад, договір однієї страхової компанії передбачає відмову у виплаті, (!).

А деякі СК, навпаки, навмисно не прописують (не страхують) у договорах повного КАСКО, здавалося б, очевидні автомобільні ризики. .
Юристи також радять страхувальникам уважно вивчити запропоновану компанією схему компенсації страхового випадку. Наприклад, деякі СК практикують відшкодування частинами.
Андрій Макаров, проект-менеджер у великій українській компанії, потрапив в аварію, пошкодивши бампер машини. Клієнт надав страховикові довідку ДАІ з місця події, як це передбачають умови поліса. Однак СК зажадала розширену довідку. Співробітники ДАІ довідку видали через місяць після запиту клієнта СК. Однак страховики все одно відмовилися відшкодовувати збитки, пославшись на те, що термін подачі документів на відшкодування сплив.

Клієнти страхових компаній радять не купувати екзотичні страховки, начебто КАСКО по першому випадку>. Такий поліс придбав Іван Кухарчук, директор рекламного агентства. Спокусила вартість: на 2 процентних пункти нижче стандартного поліса (замість 6% вартості машини Кухарчук заплатив лише 4%). Кухарчук вважає, що в страховій компанії йому навмисно не розповіли про особливості такого поліса. СК на законних підставах відмовила рекламістові у відшкодуванні збитку по другому страховому випадку - у першому ДТП він пошкодив крило автомобіля.
Багато страховиків включають до переліку допустимих страхових випадків для України ризики, що істотно підвищує вартість полісу. Наприклад, одна з компаній обіцяє відшкодування шкоди, заподіяної автомобілю страхувальника під час торнадо. Екзотика здорожує повне КАСКО на 10%.

Клієнти СК резюмують: повне КАСКО варто купувати тільки в тому випадку, якщо водій любить екстремальну їзду. Андрій Макаров, зокрема, на своєму досвіді переконався, що водіям, що не порушують Правила дорожнього руху, достатньо придбати страховку ОСАЦВ. | Bin.com.ua


19 апреля 2019 года

Комментариев пока нет!
Ваше имя *
Ваш Email *

Сумма цифр справа: код подтверждения

Популярное:

 • Страховые бланки осаго купить (341)
 • Полис осаго купить бланк с печатью (173)
 • Внебюджетный фонд обязательного медицинского страхования (165)
 • Бланк страхового полиса осаго с печатью (154)
 • Как получить медицинский полис гражданину Украины (103)
 • Действует ли медицинский полис в другом городе (102)

 • Надавно добавленные материалы:

  Договор страхования жизни и здоровья

  Договор страхования жизни и здоровья - это отличная возможность обеспечить себе дополнительную уверенность в завтрашнем дне. Правильное и внимательное прочтение его перед подписанием снижает риски остаться

  Читать далее

  Как расторгнуть договор страхования

  Вопрос . Как быть, когда договор о страховке оформлен, деньги уплачены, но есть желание расторгнуть соглашение. И вернуть при

  Читать далее

  Лицо заключившее договор страхования

  Статья 985 ГК предусмотрена возможность заключения договора страхования в интересах третьих лиц (застрахованных лиц), но только с их согласия, кроме случаев,

  Читать далее

  Предусмотренное в договоре страхования в

  В соответствии со ст. 7 Закона о пенсионном страховании общеобязательное государственное пенсионное страхование осуществляется, в частности, по принципам:законодательного определения

  Читать далее

  Договор страхования в рф

  ГЛАВНАЯ - ГЛАВА 48. СТРАХОВАНИЕ1. Страхование осуществляется на основании договоров имущественного или личного страхования, заключаемых гражданином или юридическим лицом (страхователем) со.1.

  Читать далее

  Договор страхования в праве

  (Игбаева Г.) ("Арбитражный и гражданский процесс", 2007, N 9) Текст документаГРАЖДАНСКО-ПРАВОВАЯ ХАРАКТЕРИСТИКА ДОГОВОРА СТРАХОВАНИЯИгбаева Г. докторант Санкт-Петербургского университета МВД России, кандидат юридических наук.Договор страхования

  Читать далее

  Договор страхования относится к

  Договоры страхования ответственности относятся к имущественному страхованию. Договор страхования ответственности может быть заключен только в пользу потерпевшего лица (п. 3 ст. 931,

  Читать далее